logo
Witamy serdecznie | Dzisiaj jest piątek 23 października 2020
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa, Kaczanowo
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa, Kaczanowo
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa, Kaczanowo
  • Rotator4
  • Rotator5
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Aktualności ze szkoły

Rok szkolny 2007/2008

data dodania: środa 10 września 2008


 

 

 

Rok szk. 2007/2008


 

-----------------------------------------------------------wrzesień
- Rozpoczęcie roku szkolnego
- w dniu oprócz tradycyjnej uroczystości odbywającej się a dziedzińcu szkoły, pożegnaliśmy długoletniego pracownika naszej szkoły i wspaniałego pedagoga Panią Elżbietę Nowicką - która w tym roku przeszła na zasłużoną emeryturę

- Obserwowanie wyścigu Tour_de_Pologne

- cała szkoła udała się na tzw. "start ostry", który miał miejsce w pobliskim Obłaczkowie - to wspaniałe uczucie przyglądać się z bliska wielkim sportowcom.

W czwartek 20 wrzesnia kl. I a i I b oraz II b z wychowawczyniami p. Iwoną Dębicką, p. Mirosławą Czyż oraz p. Dorotą Zgorzelak pojechały autobusem do gospodarstwa agroturystycznego „Hula” w Gutowie Małym. Dzieci jeździły na koniach i na zmianę mogły powozić. Zostały poczęstowane drożdżówkami i gorącą herbatą. Dużą atrakcją okazał się również maneż, na który dzieci wchodziły i biegały wokoło.
Pod koniec zabawy było ognisk, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę, którą zjadł z ketchupem, musztardą i chlebem i oczywiście wielkim smakiem. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Z wycieczki dzieci były bardzo zadowolone – na tyle, że nie chciały wracać. –
zobacz zdjęcia.

W piątek 21 września kl. I – III brały udział w akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. –
zobacz zdjęcia.

We wtorek 25 września kl. O-III uczestniczyły w pierwszym koncercie w tym roku szkolnym pod tytułem „ W Krainie muzyki”
zobacz zdjęcia.

W czwartek 27 września kl. Ia  i I b z p. Iwoną Dębicką i p. Mirosławą Czyż pojechały na wystawę grzybów do SANEPIDU. Dzieci dowiedziały się, że spośród mnóstwa grzybów, jakie są w lesie wiele jest trujących, a te często bywają podobne do tych jadalnych. Dlatego p. Anna Węclewska uczuliła dzieci na to, że najczęściej trujące maja pod spodem blaszki a jadalne – gąbki. Na wystawie grzyboznawczej grzyby prezentowane były w prawie naturalnym środowisku, wśród mchów, paproci i wrzosów. Słychać było nawet śpiew ptaków, dlatego można było poczuć się jak w prawdziwym lesie. Prezentowane były także przetwory z grzybów. Na koniec dzieci wpisywały się do księgi pamiątkowej oraz zostały poczęstowane cukierkami przez „Panię Muchomor” 
Po obejrzeniu wystawy dzieci przeszły ścieżką nad Wrześnicą do parku im. J. Piłsudskiego. Tam obserwowały jak wygląda park wczesną jesienią, rozpoznawały drzewa po kształtach liści, zbierały kasztany, żołędzie a dziewczynki zrywały stokrotki. Dzieci obserwowały ptaki oraz podziwiały aleję róż. Później była zabawa na nowootwartym placu zabaw, który jest bardzo kolorowy. Tam dzieci chodziły po drabinkach, wspinały się, huśtały na różnego rodzaju huśtawkach. Później zjadły śniadanie popijając sokiem. –
zobacz zdjęcia.


Wycieczka do:
Komendy Policji we Wrześni
Straży Miejskiej
Urzędu Gminy
Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich
Pod Pomnik im. Dzieci Wrzesińskich

– zobacz zdjęcia.

 


- Akcja "Sprzątanie Świata"

- jak co roku tak i teraz uczniowie szkoły sprzątnęli teren wokół szkoły oraz w centrum miejscowości. 
Uczniowie klas 0 – III porządkowali swoje najbliższe otoczenie, czyli szkołę. Klasy czwarte sprzątały teren parku w Kaczanowie, klasy piąte zadbały o porządek wokół kościoła, natomiast klasy szóste wraz ze swoimi wychowawcami i pod opieką leśnika zajęły się oczyszczeniem fragmentu lasu na tzw. Zawodziu. Dzięki akcji uczniowie przekonali się,  jak dorośli traktują las i tym samym, co w nim można znaleźć.  Miejmy nadzieję, że tego typu akcje pozwolą zrozumieć, jak ważne jest dbanie o stan naszej przyrody, nie tylko od święta,  ale i na co dzień.


- Dzieci z młodszych klas uczestniczyły w przedstawieniu multimedialnym zorganizowanym przez szkołę w świetlicy szkolnej.

- Odbył się pierwszy w tym roku muzyczny koncert. Poznańscy artyści zaprezentowali różne możliwości harfy i przybliżyli jej historię, która sięga czasów starożytnych. Dzieci miały również okazję włączyć się osobiście w występ muzyków i akompaniować im do niektórych utworów, co wzbudziło niezwykłe emocje tak u młodych artystów, jak i widowni.  -
zobaczcie sami

-----------------------------------------------------------październik
- DEN - czyli Dzień Edukcji Narodowej - Dzień Nauczyciela, mimo iz w tym roku przypada w niedzielę - jednak w piątek oglądaliśmy występ dla naszych belfrów zaprawiony dużą dozą humoru i dobrej muzyki.

Święto pieczonego ziemnika

- popatrzcie

- Koncert październikowy - mimo, że za oknami już zimno, rozgrzała nas znów muzyka w wykonaniu artystów. Pani Ania, która prowadziła koncert jak nikt potrafi zainteresować nią dzieci, którym zazwyczaj ciężko wysiedzieć w spokoju kilkadziesiąt minut.

- Pasowanie na ucznia

- jak co roku p. Dyrektor wielkim ołówkiem pasował na uczniów młodych adeptów edukacji w SSP w Kaczanowie

------------------------------------------------------------listopad
- 11_listopada

- Uroczysta Akademia

 

- Mistrzostwa Powiatowe w Tenisie Stołowym  

 


- Wycieczka do Warszawy

- PROJEKT MIŚ - galeria zdjęć

 

 

- projekt okolicznościowej zakładki do książki

pdf

 

- podsumowanie projektu  - zobacz artykuł p. Agnieszki Nowak - pdf

Klasa 0a ( wychowawczyni Agnieszka Nowak ) oraz klasa 0b ( wych. Ewa Sosińska ) gościły grupę 3 - latków z przedszkola Miś Uszatek we Wrześni (Misiowa Gromadka ).
Dzieci zwiedziły wystawę prac plastycznych oraz pluszowych misiów. Wysłuchały także wierszy i piosenek o misiach oraz zatańczyły wspólnie z uczniami klas 0 misiowy taniec do melodii " Jadą jadą misie". NIe zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich - misiowych pierniczków. Dzieci mogły pobawić się wspólnie i obejrzeć fragmenty filmu z uroczystości Dnia Misia, która odbyła się niedawno w naszej szkole. Na pamiątkę mile spędzonych chwil Misiowa Gromadka wręczyła dzieciom z klas 0 pokaźnych rozmiarów podobiznę Misia Uszatka, wykonaną z tektury. Uczniowie klas 0 wręczyli miłym gościom pamiątkowy dyplom.

 

Zdjęcia- odwiedziny dzieci z przedszkola
Mis Uszatek, 30.11.07

 


- Turniej Badmintona - Dominowo 2007

- chłopcy zajęli V miejsce - dziewczęta VII

 

------------------------------------------------------------grudzień


- Uroczyste zapalenie choinki

 


- Zawody międzyszkolne w tenisie stołowym

 

- Kiermasz Świąteczny

- Przedstawienie Świąteczne dla rodziców w wykonaniu uczniów kl. I - II

 


Jasełka szkolne

 

Wigilie klasowe

 

Święty Mikołaj zajechał bryczką

 

------------------------------------------------------------styczeń

- Konkurs recytatorski   -
laureaci to Natalia Stakowska, Hubert Hampel i Daniel Olczak

- Udział naszych sportowców w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej w Pyzdrach

- Dyskoteka karnawałowa 

- Koncert laureatów  na Gminnym Przeglądzie Jasełek  - nasza szkoła zajęła I miejsce 

uczniowie kl. III wraz  ze swoimi Paniami , Marią Kostuch i Mirosławą Figas pod wodzą P. Anny Ratajczak i batutą G. Jóźwiaka występowali na deskach  WOK - u

 

Balik karnawałowy kl I - III,

cz. 1

 

 

 

 

Balik karnawałowy kl I - III,

cz. 2

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------luty

------------------------------------------------------------marzec

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w unikhokeju

 

 

 

 

 

Konkurs matematyczny KANGUR 2008

Dzień ekologiczny w szkole - odbyły się: przedstawienia klas, sadzenie świerku serbskiego, konkursy, pokazy, gościliśmy również p. Leśniczego
- zobacz artykuł p. Jolanty Gizelskiej w Wieściach z Ratusza


str. 7- 4,5 MB pdf

19 marca 2008 r dzieci z kl. I b wraz z p. Mirosławą Czyż przygotowały klasowe śniadanie wielkanocne.


Stoły przykryte białymi obrusami, udekorowane świątecznymi stroikami pełne były potraw. Nie zabrakło smacznej szynki, jaj z majonezem i gorących parówek. Był wspaniały świąteczny nastrój.

 

-----------------------------------------------------------kwiecień

 

Potyczki Sąsiedzkie - zobacz relację foto

Sprawdzian po podstawówce -


klasy Vi pisały swój sprawdzian kończący szkołę podstawową, a klasy V dzień później również próbowały swoich sił w napisaniu podobnego sprawdzianu


Inscenizacja wiosenna kl. I - III

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole - zobacz

druga galeria

IV Forum Ekologiczne - Otoczna 2008

Zielona Szkoła - klasy III A i B - tydzień na łonie natury

 


W dniach od 21.04 - 25.04.2008r uczniowie klas trzecich z SSP w Kaczanowie wraz z wychowawczyniami Marią Kostuch i Mirosławą Figas przebywały na turnusie "Zielonej Szkoły" w Mielnie koło Gniezna. Mielno to malownicza miejscowość, usytuowana wśród licznych jezior i lasów. Dzieci spędziły tam pięć wspaniałych dni. Prócz typowych zajęć dydaktycznych na uczniów czekał szereg przeróżnych atrakcji, a wśród nich wycieczka do Biskupina i Wenecji, ścieżka ekologiczno - przyrodnicza do zagrody dzików, spacer do paśnika, spacer po najbliższej okolicy "Szlakiem Trzech Pomników". Ponadto dzieci brały udział w grach, zabawach i zajęciach na świeżym powietrzu, turniejach, konkursach, zawodach sportowych, warsztatach plastycznych, muzycznych i tanecznych, w ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz w dyskotekach. Podczas pobytu w Mielnie uczniowie bardzo zżyli się ze sobą i jeszcze bardziej zintegrowali. Wszystkim towarzyszyły świetne humory, a na stołówce apetyty. Podczas pobytu dzieci przeżyły wiele wspaniałych przygód, a do domu wróciły z pełnym bagażem nie tylko ubrań, ale niezapomnianych wrażeń i cudownych wspomnień.
Serdeczne podziękowania dla  sponsorów za dofinansowanie wyjazdu:

·          

Urząd Miasta Gminy we Wrześni

·          

Firma CENOS

·          

Firma KRISPOL

·          

Firma GRADEX BP PIECHOCCY- Gutowo Wielkie

·          

Rada Rodziców przy SSP w Kaczanowi

 

Zawody w tenisie stołowym

Uroczysta Akademia z Okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Oficjalne otwarcie nowego placu zabaw przed szkołą z udziałem władz gminy


Dnia 30 IV 2008r. odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie.
W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, której przewodniczył p. dyrektor Zbigniew Przytarski i p. dyrektor Elżbieta Grześkowiak oraz zaproszeni goście p. burmistrz Waldemar Grześkowiak, p. Naczelnik Wydziału Oświaty Jarosław Malicki
i p. Przewodnicząca Rady Rodziców Arleta Szykowna.
Pan burmistrz W. Grześkowiak , życzył dzieciom wesołej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy . Później nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości i oficjalne otwarcie placu zabaw.
Pan dyrektor zapoznał wszystkich z obowiązującym regulaminem placu. Podziękował również wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do jego powstania :

 


- Urzędowi Miasta i Gminy we Wrześni
- Radzie Rodziców przy SSP w Kaczanowie
- Firmie DEKSPOL p. Henryka Buczkowskiego
- państwu Ewie i Pawłowi Wawrzyniakom
oraz firmie Hydro - Wielkopolska z Mosiny, która plac zabaw wykonała.

------------------------------------------------------------maj

Wizyta w schronisku dla zwierzęt

Dnia 7 maja 2008r. uczniowie klas trzecich z paniami Mirosławą Figas i Marią Kostuch odwiedzili mieszkańców schroniska dla zwierząt we Wrześni. Zawieźli  karmę zakupioną za pieniądze zebrane podczas akcji "Złotóweczka dla pieseczka i koteczka" w kwocie 119,98 zł.
       Odbyło się również spotkanie z panem Komendantem Straży Miejskiej, który opowiedział uczniom o historii powstania schroniska, osobach pracujących, a przede wszystkim o mieszkańcach, których niestety jest bardzo dużo. Uwrażliwił uczniów na potrzeby psów i kotów, a także zwrócił uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności w kontaktach ze zwierzętami. 

Wycieczka do Biskupina i Wenecji.


8 maja 2008 r uczniowie kl.Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Dębicką i p. Mirosławą Czyż były na wycieczce    w Biskupinie i Wenecji.
                   Najpierw zwiedziły osadę  w Biskupinie, gdzie żyli ludzie ok. 2700 lat temu. Dzieciom ciężko było zrozumieć jak można było żyć w takich prymitywnych warunkach ( bez prądu, łazienki itp.) Miały możliwość położenia się na pryczy, gdzie spała trzypokoleniowa rodzina- ok.10 osób.
Podczas lekcji muzealnej dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy z życia     w dawnych czasach. Uczestniczyły w pieczeniu podpłomyków przy ognisku oraz miały możliwość spróbowania tego wypieku. Olbrzymią atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji. Podczas przejażdżki dzieci obejrzały panoramę biskupińskich rekonstrukcji i ruin zamku. W Wenecji zwiedziły Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Tam obejrzały stare lokomotywy, kolejki wykonane nawet przeszło 100 lat temu. Przewodnik ciekawie opowiadał historię kolei. Do niektórych kolejek można było wejść i posiedzieć. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się     w Rogowie w Parku Dinozaurów. Z daleka była możliwość obejrzenia wielkich gadów.  


Czwartki LA - relacja foto z zawodów

Czwartki LA - dekoracja laureatów

Dnia 16 maja w piątek odbył się projekt edukacyjny „ W świecie baśni braci Grimm”.


Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0 – III. Organizatorem  projektu była p.Mirosława Figas. Został on zorganizowany przy współpracy
z Biblioteką Publiczną – filia w Kaczanowie, która była fundatorem nagród dla dzieci. Każdą klasę reprezentował zespół 3 osobowy. Uczniowie wykazali się niezwykłą  znajomością baśni napisanych przez braci Grimm. Wcześniej wykonali w klasach piękne plakaty przedstawiające bohaterów baśni, które tworzyły wspaniałą dekorację sali. Zabawę rozpoczął barwny korowód baśniowych postaci. Podczas trwania projektu zaproszeni goście w osobach:
 p. Dyrektora, p. Wice Dyrektor oraz p. Bibliotekarki czytali dzieciom fragmenty baśni pt. „Czerwony Kapturek”. Wśród zadań konkursowych pojawiły się do odgadnięcia fragmenty baśni, cytaty, ukryte tytuły, krzyżówki do rozwiązania, zagadki i kolorowanki. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową, a każdy uczeń słodką niespodziankę. Dzięki tego typu imprezom propaguje się czytelnictwo wśród dzieci, dzięki czemu wzrasta zainteresowanie książką.

 

 

W piątek 16.05.2008 r. klasa Ib z wychowawczynią Mirosławą Czyż uczestniczyła w pikniku na boisku wiejskim w Kaczanowie. Niesamowitą atrakcją były przejażdżki bryczką i na kucyku Belweder z zagrody Państwa D. D. Głowskich. Było ognisko z kiełbaskami, pączki, ciastka, lizaki, oranżada. Dużo emocji towarzyszyło uczniom podczas konkursów. Uczniowie śpiewali piosenki, grali w karty, warcaby i inne ciekawe gry.

 

Dzień MAMY w szkole  

 

Wycieczka do NIEMIEC

 

 

-
W dn. 29-31.05.2008 r grupa uczniów klas IV-VI wyruszyła na wycieczkę do Berlina wraz z p. Gizelską, p. Kosmalą i p. Stachura.. Pierwszy punkt programu stanowiły Tropical Islands, gdzie cała grupa spędziła miło czas pluskając się w Morzu Południowym i na Lagunie Bali.
Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu niemieckiej stolicy w pigułce.
Trzeciego dnia przy 30 stopniowym upale pokonaliśmy trasę 9 km w przepięknym parku otaczającym pałac Sanssouci. Mimo zmęczenia daliśmy radę!

 

 Klasy IV z paniami:  L. Kozłowicz, I. Kaźmierczak i I. Kosmalą na 

wycieczca w Kluczewie

.

 

------------------------------------------------------------czerwiec

 

Powiatowe zawody lekkoatletyczne szkół wiejskich - Szkoła Rolnicza - Września

Finał Czwartków LA - Poznań

Na basenie

Dyskoteka z okazji Dnia Dziecka w klubie Hades we Wrześni

 

RYŚ - przedstawienie o pierwszej pomocy

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej we Wrześni


Dnia 4 VI 2008 roku uczniowie z klas II a , III a i III b z wychowawcami
p. E. Wieczorek, p. M. Kostuch i p. M. Figas pojechali do DPS we Wrześni z występem słowno- muzycznym z okazji Dnia Matki. Dzieci z kółka tanecznego wystąpiły z tańcem „ Poleczka”. Występ dzieci cieszył się ogromnym powodzeniem. Mieszkańcy zawsze przyjmują uczniów z uśmiechem i radością oraz cieszą się z każdej wizyty. Na zakończenie uczniowie wręczyli każdej pani laurki własnoręcznie przez nich wykonane i składali życzenia.
W podziękowaniu otrzymali różową świnkę wykonaną przez mieszkańców domu..


Wizyta w piekarni WALDI

Dnia 9 czerwca uczniowie klas IIIa i IIIb z p. Marią Kostuch i p. Mirosławą Figas udali się na wycieczkę do piekarni WALDI w Kaczanowie. Właściciel piekarni p. Waldemar Widz powitał dzieci i zaprosił do jej zwiedzania. Uczniowie zobaczyli ogromne piece służące do wypiekania różnego rodzaju pieczywa, wielkie pojemniki i miksery służące do wyrabiania ciasta, ogromne ubijaczki i blachy. Poznali etapy wyrobu bułek i chleba. Oglądali magazyn, w którym składuje się mąką i drożdże. Widzieli również urządzenia służące do wypieku pączków oraz krajalnicę do chleba. Na zakończenia czekała dzieci słodka niespodzianka: ciastka, cukierki oraz napoje. W podziękowaniu za przyjęcie i oprowadzenie po piekarni uczniowie wręczyli wykonane przez siebie laurki. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo na temat pracy piekarza i wyrobu pieczywa.


Wizyta w schronisku dla zwierząt

 


Dnia 12 czerwca 2008r. uczniowie klas pierwszych z paniami Miroslawą Czyż i Iwoną Dębicką byli w schronisku dla zwierząt  we Wrześni. Strażniczka miejska - pani Anna Hedrych - Stanisławską przeprowadzila z dziećmi pogadankę. Dzieci dowiedzaly się jak zachować się w razie kontaktu z nieznanym psem. Mialy możliwość obejrzenia  "mieszkań" bezdomnych psów. Przekazali karmę przyniesioną z domu oraz zakupioną za pieniądze przyniesione przez dzieci.

Plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły

- wybory

 

Wycieczka rowerowa kla Va

- Kaczanowo - Bagatelka - Kaczanowo


Konkurs Piosenki - klas I - III

Wręczenie nagród za działalność artystyczną, sportową oraz udział w konkursach

- Przy tej okazji odbyło się również przedstawienie pt. Śpiąca Królewna


Uroczystość zakończenia roku szk. 2007 - 2008

 

zapraszamy do nstp roku

 

© Copyright 2016 www.ssp-kaczanowo.wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl
stat4u